Warsztat dla Rodziców ,Jak z miłością i szacunkiem wychować dziecko”

Odbiorcy i cel warsztatu:

Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych oraz innych osób, którzy chcą poznać behawioralne metody wychowawcze, nauczyć się jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci, wybuchami złości i agresją. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci z ADHD, zespołem Aspergera. Do wzięcia udziału w warsztatach zachęcamy oboje rodziców, dziadków oraz inne osoby mające częsty kontakt z dzieckiem – zwiększa to efektywność metody i przyspiesza pozytywne zmiany.

Wychowywanie dzieci wymaga od rodziców kreatywnego podejścia do ich problemów oraz bogatych umiejętności wychowawczych. Proponowany warsztat zapewni Państwu poszerzenie swojej wiedzy na temat pracy z trudnymi zachowaniami, jak również pomoże zdobyć umiejętności pozytywnego motywowania dzieci do zmiany zachowania. Proponowane techniki pomogą również w podnoszeniu własnych kompetencji wychowawczych.

Miejsce i czas trwania warsztatu:

Warsztat 8 godzinny podzielony na dwa spotkania po 4 godziny.  Warsztat odbędzie się w Centrum Terapii ,,Hypnos”, ul. Skrzetuskiego 2/2, Warszawa (metro Służew) lub w placówce zamawiającej warsztat . Minimalna ilość 10 osób maksymalna 20 osób.

Koszt warsztatu:

190,00 PLN od rodzica (drugi rodzić 50% ceny).

Program warsztatu:

1. Podstawowe zagadnienia dotyczące terapii behawioralnej

2. Praca na pozytywach.

3. Jak konstruować pochwały żeby były skuteczne.

4. Czas zabawy z dzieckiem.

5. Jak wydawać polecenia aby przynosiły oczekiwany rezultat.

6. Nagrody.

7. Różnice między karą a konsekwencją.

8. Zasady.

9. Techniki behawioralne – modyfikacje trudnego zachowania (ABC).

10. Tworzenie systemu Przywilej – Zasada – Konsekwencje.

11. System żetonowy.

12. Wybuchy złości u dzieci.

13. Jak nauczyć dziecko akceptowalnych form radzenia sobie ze złością.

Materiały i zaświadczenie:

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają komplet materiałów na płycie CD oraz zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia.

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy oraz przesłanie do nas wypełnionego formularza zgłoszenia.

Powrót
Zapisz się na wizytę