Diagnoza Integracji Sensorycznej

Cena:

280 199 (SI) –  (3 spotkania po 60 min.)

Terapia Integracji Sensorycznej – 80 pln (50 min.)

 

Odbiorcy: dzieci, młodzież i dorośli.

Terapia zaburzeń integracji sensorycznej polega na takim stymulowaniu układu nerwowego, aby dać mu możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania, przetwarzania i odpowiedzi na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała.

Istotne w terapii integracji sensorycznej jest to, aby zachowania były spontaniczne, nie wyuczone. Dlatego ćwiczenia, które wykonać ma dziecko, za każdym razem czymś się od siebie różnią. Zadania stawia się na granicy możliwości dziecka, zawsze jednak poziom trudności jest taki, aby z wysiłkiem było ono w stanie im sprostać. W ten sposób dziecko poprawia nie tylko swoje umiejętności fizyczne, ale staje się bardziej pewne swoich możliwości, zyskuje poczucie własnej wartości i sprawstwa.

Terapia odbywa się w specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej. Najważniejszą jej częścią jest sprzęt podwieszany. Służy on do stymulowania podstawowych układów sensorycznych.

W powodzeniu terapii bardzo ważny jest dobry kontakt dziecka z terapeutą. Najlepsze efekty osiąga się wtedy, kiedy terapia jest w formie zabawy. Ważne jest również, żeby terapeuta, odwołując się do swojego doświadczenia, za każdym razem dostosowywał trudność zadań do poziomu dziecka i jego samopoczucia.

Aby terapia była w pełni efektywna, dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach regularnie, co najmniej raz w tygodniu.

 

Zapisy:

Osoby zainteresowane terapią prosimy o kontakt telefoniczny +48 881 933 955 lub mailowy: kontakt@terapiahypnos.pl