Terapia Integracji Sensorycznej

Zapraszamy do Centrum na terapię Integracji Sensorycznej.

Terapia Integracji sensorycznej – co to takiego?

Terapia zaburzeń integracji sensorycznej polega na takim stymulowaniu układu nerwowego, aby dać mu możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania, przetwarzania i odpowiedzi na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała.
Istotne w terapii integracji sensorycznej jest to, aby zachowania były spontaniczne, nie wyuczone. Dlatego ćwiczenia, które wykonać ma dziecko, za każdym razem czymś się od siebie różnią. Zadania stawia się na granicy możliwości dziecka, zawsze jednak poziom trudności jest taki, aby z wysiłkiem było ono w stanie im sprostać. W ten sposób dziecko poprawia nie tylko swoje umiejętności fizyczne, ale staje się bardziej pewne swoich możliwości, zyskuje poczucie własnej wartości i sprawstwa.
Terapia odbywa się w specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej. Najważniejszą jej częścią jest sprzęt podwieszany. Służy on do stymulowania podstawowych układów sensorycznych.
W powodzeniu terapii bardzo ważny jest dobry kontakt dziecka z terapeutą. Najlepsze efekty osiąga się wtedy, kiedy terapia odbywa się w formie zabawy. Ważne jest również, żeby terapeuta, odwołując się do swojego doświadczenia, za każdym razem dostosowywał trudność zadań do poziomu dziecka i jego samopoczucia.
Aby terapia była w pełni efektywna, dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach regularnie, co najmniej raz w tygodniu.

Cena:

Diagnoza Integracji Sensorycznej (SI) – 280 pln (3 spotkania po 60 min.)
Terapia Integracji Sensorycznej – 80 pln (50 min.)
Powrót
Zapisz się na wizytę