Trening zastępowania agresji ART

Grupa docelowa:

Warsztaty kierujemy do uczniów szkół podstawowych mających problem z zachowaniami agresywnymi w domu i szkole – kłótnie, bójki oraz inne kłopoty spowodowane trudnościami w opanowaniu złości.

Czas trwania warsztatu:

Cykl 12 spotkań, raz w tygodniu po 60 minut. Termin spotkań zostanie ustalony, gdy zgłosi się wymagana liczba chętnych. Zapisy trwają!!!

Organizacja grupy:

Grupy 6-8 osobowe. Osoby, które nie były diagnozowane w naszym Centrum zapraszamy na spotkanie kwalifikujące do grupy z jednym z naszych psychologów.

Cena:

600 PLN

Krótki opis warsztatu:

Metoda zastępowania agresji ART powstała 30 lat temu w USA i od tego czasu z powodzeniem stosowana jest w terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych mających problem z agresją. Składa się ona z trzech elementów: treningu kontroli złości, treningu umiejętności społecznych oraz treningu wnioskowania moralnego.
Metoda opiera się na założeniu, że agresja jest zachowaniem wyuczonym. Zatem na zajęciach w miejsce agresji uczestnicy wypracowują skuteczniejsze sposoby radzenia sobie z konfliktami. Nauka opiera się na rozwiązywaniu problemów, z którymi na co dzień stykają się uczestnicy. Poszczególne sytuacje są dyskutowane, szukane są możliwe rozwiązania, a wreszcie ćwiczone są zachowania uznane za najlepsze.

Główne cele oraz spodziewane rezultaty:

Przeprowadzone badania pokazują, że uczestnicy całego cyklu treningów mają większą kontrolę nad własną impulsywnością, przejawiają mniej zachowań agresywnych, poprawiają swoją komunikację z innymi oraz skuteczniej osiągają swoje długoterminowe cele. Stosunki z rodziną, nauczycielami i kolegami normalizują się.

Zapisy:

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o kontakt telefoniczny +48 881 933 955 lub mailowy: kontakt@terapiahypnos.pl

Powrót
Zapisz się na wizytę